Opinia idzie za uczniem!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Opinia
Młodzież ze stwierdzoną w szkole podstawowej dysleksją, dysortografią, dysgrafią lub dyskalkulią może korzystać z dostosowania wymagań edukacyjnych także na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.
Aby opinia o specyficznych trudnościach w nauce skutkowała dostosowaniem warunków egzaminu musi być dostarczona do szkoły przed 15 października roku szkolnego, w którym przeprowadzany będzie egzamin gimnazjalny lub przed 30 września roku szkolnego, w którym będzie przeprowadzany egzamin maturalny. Uczeń szkoły zawodowej może dołączyć opinię o specyficznych trudnościach w nauce do deklaracji dotyczącej przystąpienia do egzaminu.
 
Opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, o specyficznych trudnościach w uczeniu się może być wydana uczniowi nie wcześniej niż po ukończeniu klasy III szkoły podstawowej i nie później niż do ukończenia szkoły podstawowej.
 
Wydanie takiej opinii jest możliwe na późniejszych etapach nauki, ale tylko na wniosek nauczyciela lub specjalisty wykonującego w szkole  zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej prowadzących zajęcia z uczniem w szkole i po uzyskaniu  zgody  rodziców  albo  pełnoletniego  ucznia  lub  na  wniosek  rodziców  albo pełnoletniego  ucznia. Wniosek wraz z uzasadnieniem składa się do dyrektora szkoły. Dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, przekazuje wniosek wraz z uzasadnieniem oraz opinią rady pedagogicznej do  poradni  psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, i informuje o tym rodziców albo pełnoletniego ucznia.

W razie zaginięcia oryginału opinii kopię opinii wydanej na etapie szkoły podstawowej można uzyskać w Poradni na pisemny wniosek rodziców lub pełnoletniego ucznia - wzór wniosku dostępny jest w sekretariacie Poradni.
powrót